Оцветете по числа и разберете какво е нарисувано. Пъзели за деца в предучилищна възраст за запомняне на графични изображения на числа II

Ето образователни карти - снимки „Как изглеждат числата?“ Всяко число на картинката е изобразено като предмет или предмет, а за бързо научаване и запомняне на всички числа от картите, заедно с илюстрациите са отпечатани забавни стихотворения за числата.

Тези карти са подходящи за изучаване на числата у дома и в детската градина.

Изтеглете и разопаковайте архива с карти, разпечатайте снимките, залепете ги върху картон, изрежете ги и можете да практикувате с детето си.

С много малки деца можете да изучавате едно число на ден, започнете с едно. Покажете снимка с цифрата 1 (), след това покажете снимка от поредицата „Как изглежда цифрата 1?“ Прочетете стихотворение на детето си, поставете различни играчки пред бебето, по 1 парче наведнъж: 1 топка, 1 кубче, 1 пирамида. Така детето ще разбере какво се обсъжда и бързо ще усвои материала.

На следващия ден повторете уроците с номер 1 и след това преминете към номер 2, добавете играчки: сега 2 топки, 2 кубчета и т.н.

Ако използвате възможно най-много визуални, цветни и ярки материали, тогава ще бъде много по-интересно за децата да учат.

Желаем ви приятно и интересни дейностис децата!

клас: 1

Презентация към урока



















Назад Напред

внимание! Визуализациите на слайдове са само за информационни цели и може да не представят всички характеристики на презентацията. Ако се интересувате от тази работа, моля, изтеглете пълната версия.

Цел на урока:въведете числото и числото 1.

Задачи:

  • Образователни:въвеждат числото и числото 1, изясняват понятията за пространствени отношения: ляво, дясно, средно; укрепване на способността за разсъждение и правене на заключения.
  • Образователни:Развийте речта, когнитивните способности, постоянното внимание, асоциативното мислене, паметта, логическото мислене, въображението.
  • Образователни:Формиране на отговорност и интерес към математиката. Да възпитава у учениците култура на общуване, чувство за колективизъм и уважение към съучениците.
  • Спестяване на здравето:Физически упражнения за ръце, пръсти, упражнения за очи, физически упражнения цялостно въздействие, индивидуална работа с учениците, диференциран подход. Карти на много нива.

Оборудване:карти с цифри и точки, карти за визуално пренареждане на елементи, примерни задачи, карти за индивидуална работа. Компютър, проектор, екран, презентация като слайдшоу.

Напредък на урока

I. Орг момент.

Слайд 1. Дългоочакваният звънец удари и урокът започна. Проверете готовността си за урока: на чиновете има учебник-тетрадка, фигури, химикалки и моливи.

Слайд 2. Нашият урок ще се проведе под мотото: Бъдете внимателни! Ще успеете!

Слайд 3 (фон)

1. Устно броене.

Фронтално: Ритмично броене. Да броим на глас. Пребройте директно до 10.

Отброяване надолу от 10.

Индивидуално на дъската: Числата са разбъркани. Подредете числата от 1 до 10. (Цветков). Да видим дали Олег е поставил правилно числата.

2. Работа върху редицата от числа.

2 души индивидуални задачи на карти. (Александров, Гаджиев).

Челен: Вижте числова серия. Кое число идва след числото 2? 5?

Кое число идва преди числото 4? 7?

Кое число е между 3 и 5? Вдясно от 7? Вляво от 4?

3. Работа върху числовата редица 2 4 6.

Ind: 2 души индивидуални задачи на карти. (Йоров, Врабие).

Лице: Внимание към дъската. Помислете за числовата линия. Помислете как е съставен. Продължете го за две числа. ръце!

2…4…6…. (1 човек на дъската) 8…10

Попълнете липсващите числа. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Физически упражнения:Всички седнали се протегнаха напред, раздвижиха пръстите си и седнаха прави.

II. Постановка на проблема. Откриване на нещо ново.

1. Представяне на числата и числата 1.

Какви понятия разгледахме в миналия урок? (едно е много) Точно така. Внимание към екрана.

Слайд 4. Работа върху слайда. Фронтален.

- Колко кубчета? (едно) Как можете да кажете с една дума колко птици има? (много) Колко птици има на куба? (една) Колко ябълки има без броене? (много) Колко ябълки се търкулнаха? (едно) Браво! Слайд 5 (фон)

– Дайте примери и за какъв артикул в офиса можем да кажем „Едно“ или едно или едно. (табло, часовник, врата, домофон, екран, компютър...) Браво!

– Как да посочим това писмено? (номер 1)

2. Работа по учебника. стр. 28.

Погледнете горната лента на страницата. Какви снимки виждате? (слънчево, не знам) Колко обекта има на всяка снимка? (един по един) Как иначе се показва числото „едно“? (точка на ръба на куб, точка на домино). вярно

Слайд 6. Асоциативно мислене. Ето една или единица, много тънка, като игла за плетене. Този стих номер 1 е написан от Самуил Яковлевич Маршак. Намерете на екрана къде са скрити числата 1 (тяло на човек, върху ракета, клонка). Как изглежда числото 1 (като кука, игла за плетене, пръчка).

Слайд 7 (фон)

Момчета, сега нека си припомним темата Светът около наси ми кажете обектите на природата, които съществуват в една единствена форма. (Земя, Луна, Слънце.) Слайд 8 Правилно. Но какво има човек един по един? (Език, уста, нос, врат...) Слайд 9 (фон)

3. Упражнение за очите.Слайд 10.

А сега едно упражнение за очите. Проследяваме топката с поглед. Слайд 11 (фон)

Слайд 12. Коя картинка отговаря на числото? (ябълка) Слайд 13 (фон)

4. Място на числото 1 в естествената редица от числа.Слайд 14.

Къде е 1 в редицата от естествени числа? (ляво, първо)

Кое число идва след него? (2) Как можете да получите числото 1?

Фон на слайд 15

Имате геом от фигури на бюрата си. Покажи ми ред 1 - 1 триъгълник, ред 2 - един кръг, ред 3 - 1 квадрат. браво

5. Пръстова гимнастика с произношение.Слайд 16.

6. Писмо номер 1.Слайд 15.

Потърсете внимателно звездичката. Започваме да пишем номер 1 в средата на клетката до ъгъла и наклонена линия надолу до средата на клетката. Пишем го във въздуха. А сега в клетките в тетрадките, един ред. И сяда точно който е готов.

7. Физически упражнения с общо въздействие.Хома-хома-хамстер.

III. Повторение на разгледаното.

Работа по учебника. (по време) №1. Анализ Ляво, дясно, средно.

Индивидуален. Използване на многостепенни карти (Жеванов, Вика, Наргиза)

Работа по учебника. No2 анализ на дъската. Колко пермутации на три елемента (6 пермутации) Как удобно да изпълните задачата? (всеки път един цвят е първи, а другите два се пренареждат). Отговарят от местата си и работят в тетрадките си.

IV. Самостоятелна работа.

На бюрата ви има карти с червени и зелени квадратчета. Вземете ги, обърнете ги. това самостоятелна работа. Разгледайте внимателно задачите. Кой има въпроси? Ако всичко е ясно, продължете.

Който го е завършил, сяда прав. Самотест. Сега проверете дали сте изпълнили задачите правилно. Вдигнете ръце, който направи всичко правилно. Кой направи грешките? Е, ще има върху какво да работим.

V. Обобщение на урока.

– Каква основна концепция изучавахте в клас? (номер и цифра 1)

– Коя задача ви беше трудна?

Всички свършихте много добра работа. браво Благодаря за урока.

Анализ на урока

Номер 1 е най-лесният и първият, който детето разпознава. Запознаването с нея започва първо. Това число не е трудно да се напише, но броенето до едно е още по-лесно.

И все пак числата трябва да се изучават в система, без да се отделят числата едно от друго. Стихотворения, поговорки, поговорки, усуквания на езици, гатанки, картинки, анимационни филми „Уроци от леля Бухал“ и други забавни помагала могат да помогнат на възпитателя, учителя и родителите с това, дори ако той отива в клас в 1-4 клас.

Ако учим числото 1 с детето си, ще се опитаме да му предложим гатанки. За деца в предучилищна възраст, както и за деца от 1-4 клас, гатанките са отлична техника за привличане на внимание и интерес. Гатанките са описание, зад което се крие числото 1, след като чуе гатанките, бебето трябва да разбере за какво говорят.

Гатанки

Гатанките са не само интересни, но и полезни за развиване на мисленето. Гатанките ви помагат да станете по-умни, да развиете реакция към съобщенията на друг човек, да развиете изобретателност и са полезни за деца в предучилищна възраст и деца от 1 до 4 клас. Обичайте гатанки и ги предлагайте на децата по-често. Не се бъркайте от факта, че гатанките са жанр от фолклора и не принадлежат към областта на математиката. Децата трябва да се развиват хармонично. Да научим числото 1 с гатанки!

Пословици и поговорки

Също толкова важен жанр на устната реч народно творчествоВ развитието на децата са пословици и поговорки. Притчите изразяват мъдростта на хората, събрани в една поговорка в продължение на много векове. Пословиците и поговорките ни наставляват и учат. Може да попитате: какви биха могли да бъдат инструкциите за деца в предучилищна възраст и деца от 1 до 4 клас? Поговорките и поговорките често представят числото 1 като израз на първичност, а първичността може да доведе до такава отрицателна черта на характера като егоизъм. Притчи и поговорки предупреждават децата срещу негативно поведение. Да научим числото 1 с помощта на пословици и поговорки!

Ако изучаваме числото 1 с деца, не трябва да забравяме за пъзелите. Подобно на загадките, пъзелите развиват интелигентността и творческо мислене. Като жанр ребусите са криптирана дума. В случай на числото 1, ребусите могат да имат криптирано значение на числото или неговия правопис.

Ребуси

Ребусите са криптирани с други думи. Къде можете да използвате пъзели за деца? Във всяка ситуация: класове в детски център, разговори у дома, в уроци за деца, които посещават 1-4 клас, са подходящи за това. Можете да изтеглите пъзели на нашия уебсайт.

Друг интересен жанр на народното творчество е усукването на езици. Ако учим числото 1, няма да навреди да практикуваме речта на детето. IN ранна възрастНие изучаваме математика с деца в комбинация с други науки, а говоренето ще ни помогне в това. Извивките на езиците се основават на честото повтаряне на подобни звуци. Можете също да изтеглите усуквания на езици от уебсайта.

Поезия

В помагалата има и стихове от съвременни автори, както и кратки стихчета за деца. Ако изучаваме числото 1 в клас или у дома, по-добре е да вземем стихове от С. Маршак или А. Барто, но има и интересни смешни стиховесъс забавен характер. Стихотворенията не само запознават децата с числото 1, но също така развиват чувство за ритъм, език и възпитават добър вкус. Стихотворенията могат не само да се четат в клас или у дома, но и да се дават на децата вкъщи, ако ходят на естетически център или 1 клас. Ако обичате поезията, запознайте децата си с нея. Можете да изтеглите стихове от съвременни автори и интересни рими на уебсайта. Да учим числата в стих!

След като се запознаете с числото 1, можете да поканите децата да се упражняват да го пишат. Как се пише числото 1? Много просто. Достатъчно е да се научите да пишете или рисувате пръчка и да прикрепите опашка към нея.

Страници за оцветяване

За да се научите да пишете числа, използвайте специални книги за писане и оцветяване.

Копирни тетрадки

Тетрадката ще помогне на вашето дете бързо да се научи да пише числа. Дори ако детето ви все още не знае как да пише добре, опитайте да нарисувате число заедно. Книгите за копиране и оцветяване ще ви помогнат да рисувате или да се научите да пишете числото 1 правилно. За да нарисувате числото 1, изтеглете пръчката отгоре надолу. След това трябва да нарисувате малка опашка диагонално в горната част на числото. Изтеглете тетрадки и страници за оцветяване, които ще ви помогнат да научите как да напишете числото 1 и да го нарисувате. Да учим числата заедно с тетрадките!

английски курсив.
Научаване на писане на числа на английски.

Като провокативен въпрос в клас можете да зададете на децата следното: как изглежда числото „едно“? Нека се опитаме да помислим как изглежда тази фигура. Прилича на пръчка, като пистолет, като кука. Може да има много повече отговори на въпроса: как изглежда числото „едно“? Картини, презентации, видео уроци и снимки ще помогнат на децата да отговорят как изглежда едно число. Нека да изучаваме числата с интерес!

Как да пишем правилно?

Видео уроци

Картини, снимки на обекти с подобна форма, както и увлекателният анимационен филм „Уроци от леля Бухал“ ще ви помогнат да рисувате правилно или да се научите да пишете цифрата 1. Заедно с анимационния сериал „Уроци от леля Бухал“ изучаваме числото 1.

Какво представлява поредицата „Уроци от леля Бухал“? Това са кратки анимационни филми с отделна история, посветена на всяка тема. В същото време се чете стихотворение, показват се снимки и се развива действие с героите. Анимационният филм „Уроци от леля Бухал“ ще потопи децата в приказна атмосфера и ще покаже изучаването на математиката от съвсем различна гледна точка. „Уроци от леля Бухал“ е колоритен и ярък анимационен филм. „Уроците от леля Бухал“ могат да се показват на деца в предучилищна възраст и деца от 1 клас. Можете да изтеглите „Уроци от леля Бухал“ тук. Да научим числото 1 заедно с поредицата "Уроци от леля Бухал". Ще ви помогне да рисувате и да се научите да пишете правилно числото 1.

Друго видео за дигиталното

Презентации

Учим децата и на числото 1 заедно с презентацията. Презентацията, представена на нашия уебсайт, може да бъде интересна за гледане у дома или в детски естетичен център. Презентацията е ярка, цветна и със сигурност ще се хареса на децата. Тази презентация значително ще улесни работата на учителите, които се подготвят за урок в 1. клас. Презентацията съдържа поезия, изучаването на числата е вълнуващо и можете да добавите пъзели и гатанки към нея. Да научим номер 1 с нашата презентация!

Развиващи задачи

И така, пъзели, гатанки, усуквания на езици, стихове и т.н. – всички предимства на нашия уебсайт със сигурност ще бъдат полезни за вашето дете. В какъвто и клас да отиде детето, то винаги ще се интересува как изглежда числото и как да го нарисува, ако информацията е представена по интересен начин. Да учим числата заедно!


Планирате смяна на апартамента или офиса? врати(цялата или част)? Ако живеете в Москва или Московска област, тогава разгледайте по-отблизо най-изгодните опции за инсталиране на интериорни и входни врати, които се предлагат от компания от висококвалифицирани професионалисти." ИНСТАЛАТОРИ НА РУСИЯ". Всички подробности за характеристиките на предоставянето на услуги, гаранции, цени, фоторепортажи и други неща можете да видите на страницата на адрес:http://ustanovim-dveri.com/about/ . Не забравяйте да разгледате секцията с актуални отстъпки и промоции (там има какво да се види).

Имам този наръчник от много години и внимателно се грижа за него, не допускам рисунки в него, но постоянно копирам различни страници и ги използвам в работата си с децата. Тук можете да усъвършенствате голямо разнообразие от умения, в зависимост от вашето педагогическо въображение, постоянство и способност да мотивирате дейността на децата.

Разбира се, на първо място, тук подобряваме способността на детето да държи правилно молив, да поддържа позиция за писане и способността правилно да позиционира лист хартия пред себе си. Не забравяйте да подобрите умението за засенчване в различни посоки, способността да анализирате и оценявате резултата от работата си, да развиете визуален анализ и синтез, както и въображение. И няма какво да се каже за възможностите за решаване на различни проблеми с речта - от разширяване и изясняване на речника и граматическите умения до постановка на съгласувана реч - всичко е възможно!

Така че, пожелавам ви, когато използвате тези материали в индивидуална и фронтална работа, не просто да рисувате фигурите по „скучен“ начин, но ползотворно, разнообразете и пълноценно да използвате развиващия и образователен потенциал на ръководството.
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

14.

15.

16.

17.

18.

19.